Školní prevence
tabakismu a marihuany

Vnímáte jako problém kouření a hulení u žáků ve Vaší škole? Nebo nechcete, aby vůbec kouřit a hulit začali? Pak je nejlépe pustit se do prevence. Podrobný přehled našich preventivních programů naleznete ZDE. Informace o cenách jsou pak na konci dokumentu.

Získat více informací a objednávat můžete na telefonním čísle 723 223 510 u naší koordinátorky, na e-mailu programy@julesajim.cz, nebo přes následující kontaktní formulář.

Všeobecná primární prevence

Jules a Jim, z. s. tradičně pomáhá školám při realizaci adaptačních a stmelovacích kurzů. Od školního roku 2014/15 zahájil spolupráci s Českou koalicí proti tabáku, z. s. a Platformou pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu – PROUD. Ve spolupráci s těmito organizacemi školám nabízíme osvědčené a odborně garantované specializované programy dle okruhů působnosti těchto organizací, které mohou vhodně doplňovat minimální preventivní programy škol. Do budoucna připravujeme spolupráci s dalšími expertními organizacemi na jednotlivá témata z oblasti rizikového chování.

Selektivní prevence

Programy selektivní prevence jsou určeny třídním kolektivům, které procházejí náročnou fází vývoje skupiny – náznaky šikanování, kolektiv po šetření šikany, zasažený xenofobií a rasismem… Program sestává obvykle z pěti vstupů (1. screening, 2. – 4. vlastní práce na zakázce školy a třídy, 5. uzavírací). Programu se vždy účastní třídní učitel/ka (TU). Před zahájením programu i v jeho průběhu se uskutečňují konzultace zakázky se ŠMP a TU. V odůvodněných případech může být navržena diagnostika kolektivu pomocí nástroje B3/4, SORAD a dalších metod. Na konci programu se hodnotí výstupy spolu s celým preventivním týmem školy (ředitel/ka, ŠMP, VP, ŠP, SP a dalšími) a TU.

Komplexní přehled našich služeb k zobrazení i ke stažení naleznete ZDE.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

prevence

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2020 BezCigaret.cz | Česká koalice proti tabáku, z. s. | info (@) bezcigaret.cz | webmaster (@) bezcigaret.cz